فیلتر


قطار، ربات و تبدیل شونده، ریسینگ و پارکینگ طبقاتی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
ربات بازلایتر کنترلی شارژی مدل EJ899 ربات بازلایتر کنترلی شارژی مدل EJ899

ربات بازلایتر کنترلی شارژی مدل EJ899

(5) | (امتیاز این محصول)
1,280,000 %13
1,110,000 تومان
پیانو موزیکال طرح قطار مدل 898 پیانو موزیکال طرح قطار مدل 898

پیانو موزیکال طرح قطار مدل 898

(3.93) | (امتیاز این محصول)
279,000 تومان
ربات سنسوردار کنترلی مدل 33-606 ربات سنسوردار کنترلی مدل 33-606

ربات سنسوردار کنترلی مدل 33-606

(3.83) | (امتیاز این محصول)
1,380,000 %10
1,240,000 تومان
اسباب بازی ساعت مچی ربات شو roboat deformation اسباب بازی ساعت مچی ربات شو roboat deformation

اسباب بازی ساعت مچی ربات شو roboat deformation

(3.62) | (امتیاز این محصول)
245,000 تومان
ربات تعادلی بند باز مدل 3060 ربات تعادلی بند باز مدل 3060

ربات تعادلی بند باز مدل 3060

(3.62) | (امتیاز این محصول)
480,000 تومان
آدم آهنی کنترلی مدل 606/2 آدم آهنی کنترلی مدل 606/2

آدم آهنی کنترلی مدل 606/2

(3.51) | (امتیاز این محصول)
740,000 تومان
قطار ریلی موزیکال و حرکتی(دود کن سایز بزرگ) مدل 1509

قطار ریلی موزیکال و حرکتی(دود کن سایز بزرگ) مدل 1509

(3.5) | (امتیاز این محصول)
2,480,000 تومان
ست پارکینگ طبقاتی اسباب بازی (parking garage toy) ست پارکینگ طبقاتی اسباب بازی (parking garage toy)

ست پارکینگ طبقاتی اسباب بازی (parking garage toy)

(3.39) | (امتیاز این محصول)
1,100,000 تومان
اسباب بازی چوبی قطار جایگذاری اشکال مدل train-wooden-1066 اسباب بازی چوبی قطار جایگذاری اشکال مدل train-wooden-1066

اسباب بازی چوبی قطار جایگذاری اشکال مدل train-wooden-1066

(3.31) | (امتیاز این محصول)
235,000 %7
219,000 تومان
ربات های تبدیل شوندگان اسباب بازی مدل 1-39

ربات های تبدیل شوندگان اسباب بازی مدل 1-39

(3.31) | (امتیاز این محصول)
245,000 تومان
ماشین تبدیل شونده موزیکال باطری خور طرح BMW

ماشین تبدیل شونده موزیکال باطری خور طرح BMW

(3.25) | (امتیاز این محصول)
325,000 تومان
ربات اسباب بازی چرخ دنده ای موزیکال مدل 1-887

ربات اسباب بازی چرخ دنده ای موزیکال مدل 1-887

(3) | (امتیاز این محصول)
495,000 تومان
قطار ریلی راهسازی موزیکال و دودزا مدل 19021

قطار ریلی راهسازی موزیکال و دودزا مدل 19021

(3) | (امتیاز این محصول)
موجود
قطار ریلی اسباب بازی موزیکال مدل LX-201

قطار ریلی اسباب بازی موزیکال مدل LX-201

(2.82) | (امتیاز این محصول)
485,000 تومان
قطار اسباب بازی برند نیکوتویز قطار اسباب بازی برند نیکوتویز

قطار اسباب بازی برند نیکوتویز

(2.25) | (امتیاز این محصول)
145,000 تومان
ريسينگ كنترلی دو نفره 240 سانتی مدل 8498A ريسينگ كنترلی دو نفره 240 سانتی مدل 8498A

ريسينگ كنترلی دو نفره 240 سانتی مدل 8498A

(5) | (امتیاز این محصول)
به زودی
قطار اسباب بازی هو هو چی چی شرکت تک توی قطار اسباب بازی هو هو چی چی شرکت تک توی

قطار اسباب بازی هو هو چی چی شرکت تک توی

(3.67) | (امتیاز این محصول)
به زودی
اسباب بازی ساختنی تکتاز مدل ترن اسباب بازی ساختنی تکتاز مدل ترن

اسباب بازی ساختنی تکتاز مدل ترن

(3.67) | (امتیاز این محصول)
به زودی
1 2 3

امروزه والدین دست بازتری در انتخاب و خرید اسباب بازی برای کودکان دارند. زیرا این کالاها تنوع بالایی پیدا کرده اند. در گذشته چنین محصولاتی نبوده یا به این گستردگی ارائه نشده بود. مانند گاراژ ماشین و پارکینگ طبقاتی، ریسینگ و قطار اسباب بازی، ترانسفورمرز اسباب بازی و ربات های هوشمند. قطار های اسباب بازی نمونه های خیلی متنوعی (از قطار های دستی ساده گرفته تا نمونه های کنترلی و کلاسیک مثل قطار ریلی دودزا) دارند.

این اسباب بازی ها توسط شرکت های مختلفی چه در ایران و چه در خارج از ایران طراحی و تولید می شوند. در این بین هستند شرکت هایی که محصولات خود را با مواد اولیه بسیار با کیفیت مثل پلاستیک ABS می سازند که از این بین می توان شرکت هولی تویز را مثال زد.

ربات ها در واقع نمونه پیشرفته آدم آهنی های قدیم هستند. البته با تنوع بالاتر، به طوری که ما ربات تبدیل شونده به ماشین یا ربات هایی مجهز به سنسور عدم برخورد با موانع و تغییر مسیر را نیز داریم. در این مطلب تمرکز بیشتر بر روی معرفی و آشنایی با ترانسفورمرها، قطارها، پارکینگ های طبقاتی و ریسینگ هاست که در ادامه به توضیح مفصل تر آنها پرداخته می شود.

ریسینگ اسباب بازی

ریسینگ به مجموعه دو ماشین کنترلی به همراه جاده مخصوص آنها گفته می شود. کودکان در آن می توانند با ماشین های خود مسابقه بدهند. این اسباب بازی ها مدل های مختلفی دارند از لگوی آنها گرفته تا جاده هایی با طول مسیر کم و زیاد. به همین دلایل تنوع قیمتی بالایی را برای خریداران فراهم کرده اند.

انواع قطار اسباب بازی

قیمت خرید قطار های اسباب بازی به موارد زیادی بستگی دارد، که از آن جمله می توان به سایز و بزرگی و کوچکی قطار اسباب بازی اشاره کرد. همچنین کیفیت ساخت و موادی که در آنها به کار رفته است همگی بر روی قیمت نهایی قطار های کودکان تاثیر دارد.

قطار های ریلی دودی جزو هیجان انگیز ترین اسباب بازی ها هستند

بطور مثال محصولات و قطار های شرکت هولی تویز، تولو و شرکت چینی که در بالا به آن اشاره شد به دلیل کیفیت بالا، قیمت های بالاتری داشته و دوام بسیار بیشتری دارند. در همین ابتدا فیلم یکی از جذاب ترین قطار های ریلی دودزا را برای شما می آوریم.

یکی از مهم ترین نکات در استفاده از ریسینگ و قطار اسباب بازی این است که محل استقرار آنها مسطح باشد تا کارآیی و جذابیت این نوع محصولات به صورت کامل نمایان گردد.

قطارهای اسباب بازی را می توان از منظر های متفاوتی بررسی کرد:

  • نوع جنس (چوبی یا پلاستیکی)
  • سیستم کنترلی (باتری خور یا ریموت دار)
  • نوع طراحی (کلاسیک یا مدرن)
  • گروه سنی (قطار حیوانات بری سنین پایین تر و قطار کنترلی برای رده های بالاتر)
  • مکانیزم حرکتی (ریلی یا بدون ریل)
  • منبع تغذیه (ساده مثل ماکت ها یا باتری خور مثل قطارهای موزیکال)

و نمونه های دیگری که در بازار مشاهده می شود. به همین خاطر می توان قطارها را یکی از متنوع ترین گروه های اسباب بازی ها دانست.

قطار بچه گانه

قطار های بچه گانه شامل مدل های متنوعی می شود. از این بین می توان به قطار های ریلی و غیر ریلی و همچنین قطار های کنترلی و قطار های دودی (در هنگام حرکت دود می کنند) اشاره کرد.  حتی قطار های چوبی که کاربرد آموزشی و فکری دارند نیز جزو اسباب بازی های پرطرفدار هستند. قطار های موزیکال و ریلی همگی باطری خور هستند و به وسیله باطری قلمی، یا باطری های بزرگ تغذیه می شوند.

(در هنگام خرید قطار های اسباب بازی باید ابتدا نوع باطری قابل استفاده بر روی محصول را از فروشنده بپرسید، تا در هنگام استفاده از محصول دچار مشکل نشوید). در این بین نمونه هایی از این قطارها شارژی هستند، که برای استفاده می توان آن را به آداپتور مخصوص وصل کرد و شارژ نمود. خرید قطار های شارژی برای کودکان نیاز به هزینه بیشتری دارد؛ اما این قطار ها شما را از خریدن چندین و چند باره باطری بی نیاز می کنند.

انواع قطار چوبی با قابلیت آموزشی و جای گذاری اشکال

در هنگام خرید قطارهای چوبی می بایست به موارد مثل کیفیت چوب، بهداشتی بودن رنگ چوب و تناسب میان سن کودک و نوع قطار چوبی دقت نمود. 

قطار کودک

همان طور که گفتیم قطار های کودک شامل قطار های غیر ریلی هم هستند. بطور مثال شرکت هولی تویز و شرکت انگلیسی تولو (TOLO) قطار های اسباب بازیی ای تولید کرده اند که کارایی بسیار زیادی دارد. این قطارها علاوه بر آموزشی بودن، باطری خور هستند و موزیکال حرکتی نیز می باشند. محصولات این دو شرکت جزو بهترین ها در این صنعت هستند که از معروف ترین آنها می توان به قطار جای گذاری و قطار توپ پرت کن هولی تویز اشاره کرد.

قطار اسباب بازی با قابلیت جای گذاری اشکال

این چنین قطارهایی توانایی حرکت بر روی سطوح صاف و تغییر مسیر هنگام برخورد با موانع را دارا هستند.

قطار ریلی

و اما قطار های ریلی، قطار هایی که سهم عمده ای در بین قطار های اسباب بازی دارند و در سایز و نمونه های بسیار مختلف و متفاوتی تولید شده اند. از این بین می توان به قطار های کلاسیک اشاره کرد. این قطارها علاوه بر کودکان، طرفداران زیادی در بین بزرگسالان و کلکسیونر ها دارند. قطار های کلاسیک دقیقا همان قطار هایی هستند که با شنیدن اسم قطار، تصویرش به ذهنتان خطور می کند و صدای هو هو چی چی در ذهنتان تکرار می شود. قطار های ریلی برای کودکان حتی زیر یک سال نیز قابل استفاده هستند. اگر والدین قطار های ریلی را بر روی یک سطح صاف قرار دهند و ریل های آنها را به صورت دایره یا چهار گوش به هم وصل کنند که قطار بتواند حرکت کرده و دور بزند، برای کودک بسیار جذاب خواهد بود و باعث تقویت چشمان کودک نیز خواهد شد.

این نوع از قطار ها هم نمونه کنترلی دارند که با ریموت به جلو یا عقب هدایت می شوند و هم نمونه خودکار که پس از روش شدن به صورت اتوماتیک به حرکت روی ریل ها ادامه می دهند.

قطار حیوانات

منظور از قطار حیوانات قطار های اسباب بازی است که طرح های فانتزی تری دارند و به شکل قطار های کلاسیک قدیمی نیستند. این قطار ها ریلی بوده و دارای لوکوموتیو موزیکال و چراغ دار هستند. اما تفاوتی که با قطار های اسباب بازی کلاسیک دارند در واگن هایشان است. واگن های قطار های حیوانات، به شکل حیوانات یا ماشین های مختلف بوده که بر روی یک کفی حمل می شوند. این حیوانات و کفی ها چرخ دار بوده و جدا گانه قابل استفاده هستند.

ضمن این که نمونه خارجی و اصلی آن که در کودک پلاس موجود است، نشکن و بسیار با کیفیت است و فاقد لبه های تیز و برنده می باشد. همچنین از مواد غیر شیمیایی و رنگ های گیاهی در ساخت آنها استفاده شده است.

قطار ریلی طرح حیوانات پرفروش ترین قطار فروشگاه

یکی از ویژگی های قطار حیوانات که همکاران ما به والدین پیشنهاد می کنند، طرح و رنگ فانتزی این محصولات است که باعث می شود هم برای دختر بچه ها و هم برای آقا پسر ها مناسب باشد. طرح و رنگ این قطار ها به گونه ای است که بسیار جذاب بوده و در ساخت آنها از رنگ های شاد استفاده شده است. به همین دلیل است که قطار های نشکن طرح حیوانات جزو پر فروش ترین قطار های فروشگاه اسباب بازی کودک پلاس می باشند. در ادامه فیلم یکی از نمونه های قطار های ریلی نشکن را می بینیم.

در محصولاتی که برای حرکت نیاز به یک سازه دارند مانند ریسینگ و قطار اسباب بازی باید به اتصال صحیح سازه (ریل یا جاده) توجه خاص نمود. ماشین های کنترلی ریسینگ زمانی می توانند مانور خوبی داشته باشد که جاده آنها هیچ گونه مانعی را برایشان ایجاد نکند.

ماکت قطار

قطار های اسباب بازی در نمونه های ماکت فلزی و پلاستیکی نیز تولید می شوند. این محصولات مورد علاقه شدید کلکسیونر ها و حتی کودکانی می باشد که علاقه فراوانی به ماکت های ماشین و قطار اسباب بازی دارند. حتی ما قطار های فلزی را داریم که به وسیله پیچ و مهره به هم وصل می شوند. یعنی علاوه بر فکری بودن و تقویت مهارت های ذهنی و فیزیکی، قابلیت تبدیل شدن به یک ماکت بسیار زیبا را نیز دارند. یعنی از قطار های کلاسیک قدیمی بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند.

قطار کنترلی

قطار های کنترلی همان طور که از اسمشان پیداست به وسیله رادیو کنترل و از دور هدایت می شوند. قابلیت جذابی که قطار های کنترلی بر خلاف قطار های غیر کنترلی دارند، قابلیت حرکت به جلو و عقب می باشد. یعنی می توان قطار های کنترلی را علاه بر جلو رفتن، به عقب نیز هدایت کرد و سرگرم شد.

قطار کنترلی با قابلیت کنترل از راه دور-موزیکال و دود کن

قیمت قطار های کنترلی هم در کنار قیمت قطار های نشکن جزو بالاترین قیمت ها در بین قطار های اسباب بازی می باشد. البته این قیمت بیشتر به دلیل امکانات و کارایی و کیفیت بالا تر این محصولات است.

گاراژ ماشین و پارکینگ طبقاتی

این محصولات در واقع مکمل ماشین های اسباب بازی هستند. زمانی که کودک ماشین بازی می کند می تواند برای جای پارک خودروهایش از گاراژ ماشین و پارکینگ طبقاتی استفاده کند. پس هم می تواند نظم بهتری به آنها بدهد و هم با مفهوم و کارکرد گاراژ ماشین و پارکینگ طبقاتی بهتر آشنا شود.

ست پارکینگ طبقاتی به همراه سه ماشین و یک هلی کوپتر

این پارکینگ ها هم برای ماشین های سواری دارای نمونه هستند هم برای ماشین آلات راهسازی. بنابراین سطح بالایی از سلیقه ها را پوشش می دهند.

ترانسفورمرز اسباب بازی

در یک تعریف کلی به اسباب بازی هایی که از یک نوع به نوع دیگر تبدیل می شوند ترانسفورمرز یا تبدیل شونده می گویند. یکی از معروف ترین مدل های ترانسفورمرز اسباب بازی؛ ربات تبدیل شونده به ماشین است. این ربات هم نمونه دستی دارد و هم نمونه باتری خور که اتوماتیک تبدیل می شود و هم نمونه کنترلی که کوکان بوسیله ریموت می توانند آن را تبدیل کنند.

ترنسفورمر مدل 2333 یک نمونه کنترلی است.

ترنسفورمرز اسباب بازی برای کودکانی که از قوه تخیل خود بهره می برند یک پیشنهاد مناسب است. زیرا هم به احساس آنها پاسخ داده شده و هم دو نمونه اسباب بازی را با هم دارند. 

جمع بندی

خرید ریسینگ و قطار اسباب بازی، گاراژ ماشین و پارکینگ طبقاتی و همچنین ترانسفورمرز اسباب بازی چندین مزایا دارد مانند:

  1. آشنایی کودک با سبک متفاوتی از اسباب بازی ها که سبب می شود اطلاعات او افزایش یابد. 
  2. خانواده ها با توجه به میزان هزینه ای که می خواهند بکنند انتخاب های بیشتری دارند.
  3. هر نوع از این اسباب بازی ها دارای مدل های متنوعی هستند که می تواند سلیقه های بیشتری را پوشش دهند.
  4. اثرات آموزشی مانند افزایش دقت و تمرکز، آشنایی با مفاهیم جدید و سرگرم کنندگی مفید.

سوالات متداول در رابطه با قطار، ریسینگ و پارکینگ های اسباب بازی

قطار اسباب بازی مناسب چه سنی است؟
با توجه به سن کودک می توان تهیه کرد. برای کودکان در سنین پایین تر نمونه های موزیکال جذاب است و برای بچه های بزرگتر نمونه های کنترلی.
ریسینگ های کنترلی بزرگ که قابلیت مسابقه دادن را دارندجزو محبوب ترین ها هستند، همچنین پارکینگ های طبقاتی باطری خور و موزیکال و پارکینگ های طبقاتی که ماشین و تکه های زیاد دارند جزو محبوب ترین ها هستند.
ربات ها را میتوان از همان سنین خردسالی برای کودکان تهیه کرد، زیرا اغلب رباط ها موزیکال حرکتی بوده و می تواند توجه بچه ها را به خود جلب کند، اما بهتر است تبدیل شونده ها را برای کودکان زیر 5 سال تهیه نکنید.
کیفیت چوب، بهداشتی بودن رنگ چوب و تناسب میان سن کودک و نوع قطار چوبی