فیلتر


اسباب بازی فکری و آموزشی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
بازی فکری ارباب حلقه ها برد برد گیمزبازی فکری ارباب حلقه ها برد برد گیمز

بازی فکری ارباب حلقه ها برد برد گیمز

(5)| (امتیاز این محصول)
330,000 تومان
فرمان موزیکال طرح ماشین مدل CY-7099Bفرمان موزیکال طرح ماشین مدل CY-7099B

فرمان موزیکال طرح ماشین مدل CY-7099B

(5)| (امتیاز این محصول)
1,460,000 تومان
پلی مگنت 50 قطعه سطلی مدل 705/50پلی مگنت 50 قطعه سطلی مدل 705/50

پلی مگنت 50 قطعه سطلی مدل 705/50

(4.25)| (امتیاز این محصول)
680,000 تومان
بازی فکری آموزش الفبای فارسی دانی لند

بازی فکری آموزش الفبای فارسی دانی لند

(4.17)| (امتیاز این محصول)
425,000 تومان
بازی فکری دوز 4 سو (Connect4)

بازی فکری دوز 4 سو (Connect4)

(4)| (امتیاز این محصول)
175,000 تومان
پیانو موزیکال طرح قطار مدل 898پیانو موزیکال طرح قطار مدل 898

پیانو موزیکال طرح قطار مدل 898

(3.93)| (امتیاز این محصول)
445,000 تومان
بازی فکری هفت رونین باز بازیبازی فکری هفت رونین باز بازی

بازی فکری هفت رونین باز بازی

(3.88)| (امتیاز این محصول)
245,000 تومان
تبلت جادویی مغناطیسی 8.5 اینچ (LCD Writing Tablet Handwriting)تبلت جادویی مغناطیسی 8.5 اینچ (LCD Writing Tablet Handwriting)

تبلت جادویی مغناطیسی 8.5 اینچ (LCD Writing Tablet Handwriting)

(3.88)| (امتیاز این محصول)
100,000 تومان
بازی فکری تاکتیک زینگوبازی فکری تاکتیک زینگو

بازی فکری تاکتیک زینگو

(3.86)| (امتیاز این محصول)
175,000 تومان
مکعب هوش چوبی آموزش اعداد و اشکال+آموزش ساعت

مکعب هوش چوبی آموزش اعداد و اشکال+آموزش ساعت

(3.83)| (امتیاز این محصول)
595,000 تومان
لپ تاپ آموزشی دو زبانه عمو پورنگلپ تاپ آموزشی دو زبانه عمو پورنگ

لپ تاپ آموزشی دو زبانه عمو پورنگ

(3.83)| (امتیاز این محصول)
345,000%17
285,000 تومان
روبیک ویندمیل کای وای windmill QiYi

روبیک ویندمیل کای وای windmill QiYi

(3.75)| (امتیاز این محصول)
285,000 تومان
عروسک موزیکال مای مای لباس پولکی 35 سانتی مدل maymay-923G

عروسک موزیکال مای مای لباس پولکی 35 سانتی مدل maymay-923G

(3.75)| (امتیاز این محصول)
485,000%8
445,000 تومان
بازی فکری دالونبازی فکری دالون

بازی فکری دالون

(3.75)| (امتیاز این محصول)
210,000 تومان
اسباب بازی نخ و مهره چوبی آموزش اعداد

اسباب بازی نخ و مهره چوبی آموزش اعداد

(3.67)| (امتیاز این محصول)
145,000 تومان
مونته سوری جای گذاری اشکال پین دار همراه با ماهیگیری

مونته سوری جای گذاری اشکال پین دار همراه با ماهیگیری

(3.67)| (امتیاز این محصول)
365,000%7
340,000 تومان
روبیک ماری 36 قطعه برند کای وای QiYi Magic snak Stickerless

روبیک ماری 36 قطعه برند کای وای QiYi Magic snak Stickerless

(3.67)| (امتیاز این محصول)
325,000 تومان
پازل مکعبی 2*2 چوبی 6 وجهیپازل مکعبی 2*2 چوبی 6 وجهی

پازل مکعبی 2*2 چوبی 6 وجهی

(3.64)| (امتیاز این محصول)
120,000 تومان
بازی فکری بلاک آس 4 نفره پرشیان پارس مدیابازی فکری بلاک آس 4 نفره پرشیان پارس مدیا

بازی فکری بلاک آس 4 نفره پرشیان پارس مدیا

(3.63)| (امتیاز این محصول)
345,000 تومان

خرید بازی فکری جدید راهی عالی برای تقویت مهارت های ذهنی کودکان است. به همین دلیل در چند دهه اخیر انواع اسباب بازی آموزشی کودکو نوجوان وارد بازار شده‌اند. هر کدام از این اسباب بازی ها در تقویت مهارت های مختلفی نقش دارند. برخی از این اسباب بازی ها به تقویت مهارت های ذهنی، برخی در بهبود روابط اجتماعی و برخی نیز در مهارت حل مسئله کمک می کنند.

در انتخاب انواعاسباب بازی فکری پسرانه و دخترانهبه مواردی مانند سن و علایق کودک، نوع مهارت مد نظر بازی، ایمنی و دوام اسباب بازی، انتظاری که ما از محصول داریم و شرایط ذهنی و جسمی کودک باید توجه نمود تا بیشترین اثرگذاری بازی فکری حاصل گردد. این روزها والدین بیش از هر دوره زمانی دیگری به تقویت توانایی‌ های ذهنی و فکری کودکان خود اهمیت می‌ دهند. همین عامل باعث شده تا به روش‌ ها و تکنیک‌ های مختلفی برای تقویت این موضوع متوسل شوند. به‌ کارگیری وسایل بازی آموزشی یا همان اسباب بازی آموزشی کودک را می‌ توان مهم‌ ترین و البته شاخص‌ ترین راهکاری دانست که می‌ تواند موجب تقویت توانایی‌ های مورد نظر در کودکان شود.

در اسباب بازی فکری پسرانه و دخترانه برای یک مهارت با توجه به سن و شرایط کودک؛ محصول تغییر می کند. مثلا برای کودک یک ساله آجره با قطعات بزرگ، برای کودک چهار ساله خانه سازی با قطعات ریز تر، برای کودک مثلا 8 ساله لگو با تعداد مناسب این سن و برای نوجوانان لگوهای ریز با تعداد بالا یا ربات های مونتاژی هوشمند ارائه گردیده است که نشان دهنده این مورد می باشد که این سبک از محصولات؛ هدفمند هستند.

اهمیت خرید بازی فکری جدید

این روزها مدل‌ های گوناگونی از این اسباب بازی ها خلق شده که هرکدام از آنها به نحوی می‌ تواند موجب بهبود توانایی‌ های فکری کودکان شوند. همین تنوع بالا هم منجر به سردرگمی والدین می‌ شود.

بازی های فکری آموزشی مناسب ترین گزینه برای خردسالان هستند
اسباب‌بازی‌های فکری چوبی؛ معمای ذهنی را با لمس طبیعت ترکیب می‌کنند و به کودکان کمک می‌کنند تا در حین بازی، مهارت‌های تحلیلی و خلاقیت خود را تقویت نمایند.

افزون بر تنوع، هزینه و قیمت اسباب بازی فکری و هوشی کودکان هم می‌ تواند بر سردرگمی والدین بیفزاید. ما در این مقاله سعی داریم تا مرور واضحی بر روی این موضوع داشته باشیم. همچنین جنبه‌ های مختلف آن را خدمت شما عزیزان ذکر کنیم. لذا اگر شما هم به دنبال خرید اسباب بازی فکری برای کودکان خود هستید، بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

معرفی اسباب بازی‌های فکری و آموزشی

قبل از اینکه بخواهیم رایج‌ ترین مدل‌ های اسباب بازی فکری و آموزشی کودکان را خدمت شما بیان کنیم، بهتر است ابتدا مروری بر ماهیت هر یک از آنها داشته باشیم. در حقیقت منظور از وسایل بازی آموزشی و فکری، محصولاتی است که می‌ت واند ذهن کودکان را به چالش کشیده و به نحوی آنها را به تفکر وا دارد. لازم به ذکر است که در صورتی که به دنبال آموزش فرزند خود هستید، خرید بازی فکری جدید را به شما پیشنهاد می دهیم.

نقش اسباب بازی آموزشی کودک در تربیت فرزند

این دسته از محصولات ماهیتی حل‌ کردنی دارند و بازی با آنها نیازمند به‌ کارگیری هوش و منطق بالایی است. برای مثال پازل‌ها، کیت‌ های آموزشی، مکعب روبیک و موارد این چنینی، جزو اسباب بازی آموزشی کودک قلمداد می‌ شوند. با این حال باید بدانید که بسیاری از این اسباب بازی‌ ها صرفاً جنبه افزایش توانایی ذهنی را ندارند؛ بلکه می‌ توانند در افزایش کارکرد فعالیت‌ های جسمی و بدنی هم مؤثر باشند.

پیانو و ارگ های اسباب بازی مناسب برای یادگیری و سرگرمی کودک

برای مثال اسباب بازی‌ های نظیری مکعب روبیک یا پیانو ها، می‌ توانند ضمن به چالش کشیدن هوش فرزندان، هماهنگی بین دست و چشم آنها را نیز بهبود بخشند. چنین عاملی باعث شده تا این دسته از محصولات، بیش از پیش در صدر انتخاب والدین قرار گیرند.

ویژگی و مزایای اسباب بازی‌های فکری و آموزشی

یکی از مهم‌ ترین دلایلی که موجب محبوبیت اسباب بازی فکری پسرانه و دخترانه شده، مزیت‌ های منحصر به‌ فرد آنها است. این دسته از محصولات ویژگی‌ های بی‌ نظیری دارند که موجب شده تا در نوع خود بسیار محبوب باشند. این دسته از محصولات ضمن سرگرم کردن کودکان شما، می‌توانند طیف زیادی از مزیت‌ ها و ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد را هم به آنان ارائه دهند. آنها می‌ توانند موجب بهبود توانایی‌ های ذهنی، پرورش خلاقیت، بهبود استعداد، افزایش هوش منطقی، درک بهتر تصاویر غیره شوند.

این موضوع باعث شده تا خرید این دسته از اسباب بازی‌ ها، به نحوی یک تیر و دو نشان باشد. چرا که ضمن سرگرم شدن کودک شما، می‌ تواند طیف زیادی از توانایی‌ های ذهنی و جسمی بی‌ نظیر را هم در او نهادینه کند که یقیناً تأثیر مثبتی در زندگی‌ اش خواهد داشت. از جمله مزیت‌ های ویژه‌ ای که در اسباب بازی‌ های آموزشی کودک دیده می‌ شود، می‌ توان موارد زیر را نام برد:

 1. افزایش خلاقیت 
 2. بهبود هماهنگی بین چشم و دست
 3. یادگیری سریع‌تر مفاهیم درسی و اخلاقی
 4. کاهش گوشه‌ گیری
 5. تقویت توانایی تعامل
 6. درک بهتر اشکال هندسی
 7. افزایش مهارت‌ های اجتماعی
 8. افزایش همکاری و توانایی فعالیت‌های گروهی
 9. تقویت اعتماد به نفس و خودباوری
 10. افزایش همبستگی با خانواده
 11. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ هایی نظیر آلزایمر در سنین پیری
 12. کاهش اضطراب و استرس
 13. توانایی بهتر در بروز تنش‌ ها و نیازهای درونی
 14. بهبود خلاقیت و ارائه راهکارهای مناسب در مواجهه با مسائل

 و موارد دیگر. چرا که مزایای بازی های فکری و گروهی فراتر از حد انتظار ما هستند و خرید بازی فکری جدید، نقش مهمی در بهبود توانایی های شناختی ایفا می کنند.

این موارد تنها گوشه‌ ای از مزیت‌ هایی است که استفاده از اسباب بازی فکری پسرانه و دخترانه به همراه دارد. البته باید عنوان کنیم که این مزیت‌ ها متناسب با نوع وسایل بازی آموزشی تغییر می‌ کنند. به عبارتی ساده‌تر هر وسیله تنها گروهی از مزایا را در خود خواهد داشت.

شما باید متناسب با نوع مشکلات کودکان و البته علایق آنها، نسبت به انتخاب بازی مناسب اقدام کنید. ما در ادامه تعدادی از شاخص‌ ترین بازی‌ های این حوزه را خدمت شما عزیزان بیان می‌ کنیم تا تصمیم گیری بهتری در این مورد داشته باشید.

بهترین مدل‌های اسباب بازی فکری پسرانه و دخترانه

همان گونه که در ابتدای متن هم اشاره کردیم، این روزها انواع مختلفی از اسباب بازی فکری دخترانه و پسرانه عرضه می شوند. هر کدام از آنها ویژگی‌ ها و البته مزیت‌ های مختص به خود را دارند. هر یک از این بازی‌ ها بخشی از توانایی‌ های ذهنی و جسمی کودکان را هدف قرار داده و موجب تقویت آن‌ها می‌ شود.

جای گذاری های چوبی مناسب ترین وسیله برای یاد گیری اشکال و رنگ ها

در بسیاری از حالات، کارشناسان، متناسب با نیاز کودک شما، نوع این اسباب بازی را انتخاب می‌ کنند. با این حال والدین هم می‌ توانند با تکیه‌ بر شناختی که از کودکان خود دارند، گزینه مناسبی را برایشان خریداری کنند. ما در ادامه تعدادی از این وسایل را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ ایم که می‌ تواند پروسه انتخاب و خرید بازی فکری جدید را برای شما ساده‌تر کند.

 • روبیک 

روبیک را می‌ توان به‌ عنوان یکی از بهترین وسایل بازی آموزشی در نظر گرفت که افراد می‌ توانند در هر سنی با آن سرگرم شوند. این وسیله منحصر به فرد از چند وجه مختلف تشکیل شده که هر کدام از آنها قطعات گوناگونی دارد. شما بایستی با چرخاندن آنها، قطعه‌ های همرنگ را در یک وجه قرار دهید.

اگر چه این موضوع ساده به نظر می‌ رسد، اما تکمیل مکعب روبیک نیازمند تفکر و تلاش بسیاری است. این عامل همان چیزی است که باعث می‌ شود تا ذهن کودکان درگیر شده و در نتیجه قوه تفکر آنها بیشتر شود.

 • کیت آموزشی ربات خورشیدی 13 کاره مدل 2115 (educational 13 in 1 kit solar robot)

 این محصول را می‌ توان یکی از بهترین انواع اسباب بازی کودکانه در نظر گرفت. این وسیله دارای قطعات مختلفی است که می‌ توانید با سرهم کردن آنها، یک ربات منحصر‌ به‌ فرد بسازید. این ربات یک موتور و البته یک پنل خورشیدی دارد. به عبارت ساده‌تر شما با قرار دادن ربات در مقابل نور خورشید، می‌ توانید آن را به حرکت در بیاورید.

بازی های رباتیک مناسب برای کودکان ده سال و بالاتر

البته این تنها عاملی نیست که موجب جذابیت این بازی می‌ شود. در واقع افراد می‌ توانند به‌ وسیله پک 13 مدلی ربات خورشیدی که همگی آنها قابلیت حرکت به‌ وسیله نور خورشید را دارند. چنین مزیت منحصر به فردی باعث شده تا این وسیله بتواند در لیست بهترین مدل‌ های اسباب بازی آموزشی کودکان قرار گیرد.

 • خانه سازی

خانه‌سازی را می‌ توان یکی دیگر از مهم‌ ترین و البته جذاب‌ ترین بازی‌ های کودکانه در نظر گرفت که طرف‌ داران بسیار زیادی دارد. این محصول متشکل از قطعات بسیار زیادی است که کودکان می‌ توانند با استفاده از ذوق و سلیقه و خلاقیت خود، آنها را در کنار همدیگر قرار داده و سازه‌ های جدیدی را خلق کنند.

همین عامل باعث می‌ شود تا توانایی ذهنی و فکری کودکان تقویت شده و به این ترتیب توانایی آنها در برخورد با مسائل گوناگون بیشتر شود. البته باید عنوان کنیم که قیمت اسباب بازی فکری و هوشی برای اغلب والدین حائز اهمیت است. همین حساسیت هم باعث شده تا این اسباب بازی، بیش از همتایان خود نفوذ داشته باشد. چرا که قیمت آن در مقایسه با مزیت‌ هایش بسیار اندک است.

 • ست سفالگری اسباب بازی

هنرهای دستی را می‌ توان جزو موضوعاتی دانست که هم دختران هم پسران علاقه زیادی به آن دارند. همین عامل باعث شده تا در میان هر دو گروه طرف‌ داران زیادی داشته باشد. این محصول هم یک نوع اسباب بازی فکری پسرانه و دخترانه است که توانسته هر دو گروه را راضی کند. در واقع این محصول یک ست کامل بوده که در آن تمامی لوازم و ابزارهای مورد نیاز برای سفالگری جای داده شده است.

کودکان می‌ توانند با استفاده از خمیرها و ابزارهایی که درون این پکیج وجود دارد، محصولات سفالی دلخواه خود را ایجاد کنند. نکته قابل‌ توجه این است که ساخت این محصولات به آنها اجازه می‌ دهد تا ذوق و سلیقه خود را به شیوه‌ ای مناسب بروز دهند و همین عامل سبب تقویت خلاقیت و هوش آنها می‌ شود. چنین مزیتی باعث شده تا این محصول از دید کارشناسان بسیار سودمند باشد.

خرید وسایل بازی آموزشی

همان گونه که اشاره کردیم، وسایل بازی آموزشی به‌ عنوان یکی از مهم‌ ترین و البته شاخص‌ ترین ابزارها جهت تقویت توانایی‌ های ذهنی و فکری کودکان تلقی می‌ شود. این ابزارها می‌ توانند از ساده‌ ترین وجه ممکن موجب بهبود توانایی‌ های افراد شوند. با این حال تنوع بالا در زمینه اسباب بازی آموزشی کودک باعث شده تا اغلب والدین، در زمان خرید دچار سردرگمی شوند. آنها نمی‌ دانند که کدام مدل اسباب بازی می‌ تواند برای آنها مناسب‌ تر باشد.

چرخ سفالگری مناسب برای دست ورزی و آشنایی و خلاقیت کودک
سفالگری؛ نه تنها هنر دست‌هاست بلکه زبان قلب کودکانی است که در هر لمس خاک، دنیایی از خلاقیت را به نمایش می‌گذارند.

مازاد بر این تنوع موجود باعث شده تا قیمت اسباب بازی فکری و هوشی در فروشگاه‌ های مختلف متفاوت باشد. این موضوع در شرایط اقتصادی فعلی، حساسیت بیشتر والدین را به دنبال داشته است. ما در فروشگاه کودک پلاس سعی کرده‌ایم تا بهترین مدل‌ های اسباب بازی‌ های آموزشی کودک را با مناسب‌ ترین قیمت‌ ها در اختیار هموطنان عزیز قرار دهیم. لذا اگر شما هم به دنبال خرید یک وسیله‌آموزشی مناسب برای کودکانتان هستید، می‌ توانید هم اکنون از طریق لیست زیر مدل مورد نظر خود را انتخاب و آن را به سبد خریدتان اضافه کنید.

نتیجه گیری

اسباب‌بازی‌های فکری و آموزشی، ابزارهای مؤثری برای تقویت مهارت‌های ذهنی و خلاقیت کودکان هستند. این وسایل نه تنها سرگرم‌کننده‌اند، بلکه به توسعه تفکر انتقادی و حل مسئله کمک می‌کنند. با استفاده از معماها، بازی‌های استراتژیک، و اسباب‌بازی‌های تعاملی، کودکان می‌توانند در حین بازی، مهارت‌های حیاتی را آموزش ببینند. این محصولات، که با دقت طراحی شده‌اند، به تقویت حافظه، دقت و تمرکز کمک می‌کنند و می‌توانند در مسیر یادگیری مادام‌العمر نقش مهمی ایفا کنند. انتخاب اسباب‌بازی مناسب برای سن و علایق فرزندتان، می‌تواند تأثیر به‌سزایی در پرورش استعدادهای آن‌ها داشته باشد.

در خرید بازی فکری جدید به والدین آگاه پیشنهاد می‌ شود که در جست و جوی محصولی آموزشی باشند که متناسب با توانایی های فرزندشان است چرا که انواع اسباب بازی آموزشی کودک و نوجوان برای اثر گذاری مطلوب باید این ویژگی را داشته باشند. این اسباب بازی ها برای سنین مختلف و جنسیت های مختلف تولید شده اند. پس اگر به دنبال اسباب بازی فکری پسرانه و دخترانه برای فرزند خود هستید، همین حالا با کارشناسان وب سایت کودک پلاس تماس بگیرید.

سوالات متداول پیرامون خرید بازی فکری جدید

دلیل انتخاب اسباب بازی های فکری و آموزشی چیست؟
خرید بازی فکری جدید راهی عالی برای تقویت مهارت های ذهنی کودکان است
• افزایش خلاقیت • بهبود هماهنگی بین چشم و دست • یادگیری سریع‌تر مفاهیم درسی و اخلاقی • کاهش گوشه‌ گیری • تقویت توانایی تعامل • درک بهتر اشکال هندسی
مکعب روبیک کیت آموزشی ربات خورشیدی 13 کاره خانه سازی ست سفال گری اسباب بازی