در این مقاله به معرفی ده بازی جذاب بچه گانه می پردازیم که کودکان می توانند ساعت ها در منزل،بیرون و مدرسه سرگرم شوند

معرفی بازی های جذاب بچه گانه در منزل، بیرون و مدرسه

بچه‌ها به بازی و سرگرمی علاقه‌مند هستند و هر چقدر از زمان خود را صرف بازی کنند باز هم برای آنها کم است. بنابراین در هر کجا که باشند، انتظار دارند وسایل و شرایط بازی برای آنها فراهم باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین بازی های سرگرم کننده بچه گانه آشنا کنیم و بیست ایده خلاقانه برای بازی با بچه ها مختلف در شرایط و مکان‌های مختلف را با شما در میان بگذاریم.

والدین باید این نکته را در نظر داشته باشند که بازی و سرگرمی می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر یادگیری و هوش کودک داشته باشد؛ پس در هیچ شرایطی نباید از آن غافل باشید. همچنین توجه داشته باشید که کودکان از انرژی سرشارند و اگر بتوانند به واسطه بازی‌های مناسب این انرژی را تخلیه کنند، علاوه بر اینکه هوش و استعداد آنها، رشد مضاعف دارد، تمرکز،اعتماد به نفس و خواب شب در آن‌ها بهبود می‌یابد و همچنین کمتر از گوشی همراه و تبلت استفاده می‌کنند.

بیست بازی سرگرم کننده و جذاب بچه گانه

برای اینکه بتوانید کودکان خود را در زمانی که در منزل هستند و نمی‌دانند انرژی خود را چگونه تخلیه کنند، سرگرم کنید، از بازی‌های فکری، آموزشی و سرگرمی استفاده کنید. در اینجا بیست ایده خلاقانه برای بازی با بچه ها داریم و به معرفی بهترین بازی های سرگرم کننده بچه گانه می‌پردازیم تا بتوانید از طریق آنها کودکان خود را ساعت‌ها سرگرم کنید.

بهترین بازی های فکری بچه گانه که به شما معرفی می‌کنیم عبارتند از:

1-     بازی گروهی دومینو

دومینو یک نمونه بازی فکری و آموزشی است که در آن ذهن کودک به طور کامل درگیر می‌شود. در این بازی که در لیست بازی های جذاب کودکانه قرار دارد، علاوه بر اینکه کودک شما به واسطه آن ساعت‌ها سرگرم بازی است، توانایی حل مساله در او تقویت شده و به‌واسطه گروهی بودن بازی و حضور او در جمع، حس اعتماد به نفس نیز درون کودک رشد می‌کند.

2-     کارت بازی

کارت بازی برای کودکان جذابیت خاصی دارد و قوانین خاص خود را دارد، اما یادگیری آن بسیار راحت و آسان است. کارت بازی در لیست بازی های کودکانه 4 تا 8 سال قرار دارد و برای این رده سنی بسیار جذاب است. در این بازی موفقیت هر بازیکن به استراتژی و سبک بازی او بستگی دارد.

 

3-     برج نمدی

برج نمدی یک نوع بازی فکری و آموزشی است که در آن بازیکن باید بتواند قطعات برج را که هر کدام شکل خاصی دارند و در شکل و نوع با یکدیگر متفاوت هستند، بر روی هم قرار دهد و به وسیله آنها یک برج بسازد. بازی برج نمدی به صورت تک نفره، دو نفره و حتی سه نفره نیز انجام می‌شود.

4-     منچ و مار و پله

منچ و مار و پله طرفدارهای بسیار زیادی در بین کودکان و بزرگترها دارد. این بازی هیجان‌انگیز، به صورت گروهی بین دو تا چهار نفره انجام می‌گیرد. در این بازی، کودک ضمن اینکه هیجان زیادی را تجربه می‌‎کند، یاد می‌گیرد برای رسیدن به هدفش، تلاش کند و ناامید نشود.

5-      روبیک

روبیک یکی دیگر از بهترین بازی های سرگرم کننده بچه گانه است که علاوه بر سرگرمی، قدرت خلاقیت و تفکر را در کودکان افزایش می‌دهد و در رشد ذهنی او تاثیر مستقیم دارد.

6-     فیجت ضد استرس

فیجت ضد استرس از بازی‌های مورد علاقه کودکان است که کیفیت تولید بسیار خوبی دارد و با استفاده از آن می‌توانید انرژی‌های منفی، استرس و اضطراب را از کودک دور کنید.

7-     کلبه جنگلی اسباب بازی

همانطور که می‌دانید لگو در میان کودکان و نوجوانان طرفدارهای بسیار زیادی دارد. کلبه جنگلی اسباب بازی یکی از جذاب‌ترین لگوها است که 92 قطعه دارد و کودک با سوار کردن این قطعات بر روی هم یاد می‌گیرد که یک خانه جنگلی بسیار زیبا بسازد.

8-     پازل

پازل از قدیم مورد علاقه کودکان بوده است. این بازی آموزشی، بسیار جذاب و سرگرم کننده بوده، برای تمامی سنین بالای 4 سال مناسب است و می‌تواند ساعت‌ها ذهن و فکر کودک را درگیر کند و همچنین تاثیر بسزایی بر روی رشد مهارت‌های ذهنی و بینایی کودک شما دارد و قدرت تحلیل را در او افزایش می‌دهد.

9-     بازی فکری مدل مافیا

بازی دورهمی مافیا یک بازی هیجانی و جذاب گروهی است که می‌توان آن را با یک گروه هفت نفره و بیشتر انجام داد. این بازی برای تمامی سنین مختلف جذابیت دارد و باعث تقویت هوش و ذکاوت کودک، اعتماد به نفس و قدرت  دفاع فرد از خود می‌شود.

10- شطرنج آهنربایی بزرگ

بازی شطرنج یکی از بهترین بازی‌های فکری و آموزشی است که هم برای کودکان و هم بزرگترها از جذابیت خاصی برخوردار است. می‌توانید برای سرگرم کردن کودکان خود، بازی شطرنج را در رنگ‌بندی و اشکال مختلف و متنوع تهیه کنید.

بهترین بازی های سرگرم کننده بچه گانه را از کجا تهیه کنیم

برای خرید بهترین بازی های فکری بچه گانه با قیمت فوق‌العاده مناسب و کیفیت بالا می‌توانید از طریق سایت کودک پلاس با این مجموعه در ارتباط باشید و بهترین محصولات را از این مجموعه خریداری کنید.

ارسال نظر