شاید خرید اسباب بازی برای کودکان موضوع بی اهمیت و آسانی به نظر برسد، اما باید بدانید که خرید اسباب بازی مناسب به توجه و آگاهی ویژه والدین نیاز دارد. اسباب بازی ها تنها وسیله سرگرمی کودکان نیستند، بلکه از دوران نوزادی تا نوجوانی در کنار آنها هستند و نقش مهمی را در پرورش مهارت های فکری و جسمی ایفا می کنند.

اسباب بازی به کودکان کمک می کند تا در موقعیت های مختلف قرار بگیرند و مهارت های ارتباطاتی و تصمیم گیری خود را ارتقاء دهند. از آنجا که دنیای تکنولوژی از جمله گوشی های موبایل و بازی های کامپیوتری و ... بچه ها را مجذوب خود کرده و ممکن است محتوای نامناسبی را در اختیار آنها قرار دهند، توجه به خرید اسباب بازی های ایده آل برای کودکان می تواند موضوعات مفیدی را به آنها آموزش دهد. به همین دلیل، در این مطلب کامل ترین راهنمای خرید اسباب بازی های شیک دخترانه را به شما ارائه می دهیم.

راهنمای خرید اسباب بازی دخترانه برای سنین مختلف

اسباب بازی های دخترانه موجود در بازار تنوع بالایی دارند و والدین می توانند آزادی عمل زیادی در زمان انتخاب بهترین اسباب بازی برای دختربچه ها داشته باشند. بیشترین علاقه دختربچه ها بازی کردن با عروسک های مختلف و کوچک و بزرگ است که نه تنها آنها را سرگرم می کنند، بلکه تجربه های تازه ای را به آنها می آموزند و تفکر و خلاقیت را پرورش می دهند. علاوه بر این، اسباب بازی های دخترانه اغلب شامل وسایلی مثل لوازم خانه، اسباب بازی های آرایشی، اسباب بازی های موزیکال و غیره هستند که زندگی واقعی را برای آنها به تصویر می کشند. این اسباب بازی ها برای دختران در سنین خردسالی تا نوجوانی ایده آل هستند. در ادامه مطلب مهم ترین ویژگی های اسباب بازی دخترانه را ذکر کرده و نکاتی برای تشخیص اسباب بازی مناسب دخترانه را به شما معرفی می کنیم.

احترام به سلیقه کودک

برای خرید اسباب بازی مناسب دخترانه باید به سلیقه فرزند خود احترام بگذارید. مثلاً اگر کودک شما بیشتر به عروسک بازی علاقه نشان می دهد، سعی کنید نمونه عروسک های مناسب مثل عروسک باربی را برای او خریداری کنید تا با اسباب بازی خود ارتباط برقرار کرده و با ذوق و علاقه به بازی کردن مشغول شود. پس فراموش نکنید که احترام به سلیقه کودک یکی از مهم ترین نکات در خرید اسباب بازی دخترانه است.

به چالش کشیدن خلاقیت دختران

این که همیشه برای دختر کوچک خود عروسک را انتخاب کنید، ایده خوبی نخواهد بود. یکی از نکات مهم در خرید اسباب بازی دخترانه این است که سعی کنید مدل های مختلفی از اسباب بازی مثل اسباب بازی هایی که او را با شغل های گوناگون آشنا می کنند، خریداری کنید و خلاقیت دختران خود را به چالش بکشید. به این ترتیب به فرزند خود فرصت می دهید نکات تازه ای یاد بگیرد و علایق خود را بهتر بشناسد.

خرید ترامپولین می تواند دختربچه ها را به داشتن تحرک بدنی تشویق کند

توجه به ایمنی اسباب بازی

از آنجا که حفظ سلامت کودک در هنگام بازی اهمیت زیادی دارد، باید به سطح ایمنی اسباب بازی هم توجه کنید. چون خردسالان ممکن است اسباب بازی را به دهان خود وارد کنند، باید دقت کنید که اسباب بازی هایی که در اختیار او قرار می دهید لبه های تیز نداشته باشد، حاوی مواد سمی و شیمیایی نباشد، دارای قطعات کوچک جدا شونده نباشد، و جنس شکننده ای نداشته باشد. به همین دلیل شاید خرید اسباب بازی های چوبی یک فکر جالب باشد.

پرورش مهارت های خواندن و نوشتن

اسباب بازی های فکری که مهارت خواندن و نوشتن را در دختربچه ها افزایش می دهند، جزو محبوب ترین اسباب بازی ها در بین دختربچه ها هستند. بد نیست کودک را در سنین ورود به مدرسه با موضوعاتی مثل الفبا، حروف انگلیسی و ..  آشنا کنید. اسباب بازی هایی مثل تخته نقاشی یا حروف مغناطیسی الفبا برای این هدف ایده آل هستند. البته نباید خرید کتاب های کودکانه متناسب با سن فرزند خود را فراموش کنید.

پرورش مهارت های ارتباطی

آموزش مهارت های ارتباطی و تعاملات اجتماعی به کودکان از سنین پایین موضوع بسیار مهمی است که می تواند از طریق بازی کردن با همسالان انجام شود. بازی کردن با بقیه کودکان به دختران خردسال شما می آموزد که اسباب بازی ها را با هم به اشتراک بگذارند و بازی ها را به صورت گروهی انجام دهند تا همکاری و بازی مسالمت آمیز را یاد بگیرند. این موضوع یکی از راه ها برای تشخیص اسباب بازی مناسب دخترانه است.

هنگام خرید اسباب بازی باید به ایمنی آن دقت کنید

جمع بندی

آشنایی با مهم ترین ویژگی یک اسباب بازی دخترانه و مهم ترین نکات در خرید اسباب بازی دخترانه می تواند برای انتخاب محصولات ایده آل برای دختران در هر رده سنی به شما کمک زیادی کند. به طور کلی باید در نظر داشته باشید که اسباب ‌بازی فقط برای بازی ‌کردن به کار نمی رود و می تواند کودک را  با مهارت‌ های زندگی آشنا کند. با توجه به موارد مطرح شده در این مقاله  که شامل راهنمای خرید اسباب بازی شیک دخترانه بود، چند نکته اساسی در خرید اسباب بازی برای دختران وجود دارد که باید به آنها توجه کرد: سعی کنید اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که با سن و علاقه فرزند شما تناسب داشته باشند، در پرورش ذهنی و جسمی کودک تأثیر داشته باشند، و ایمنی بالایی داشته باشند و برای سلامت دختران دلبند شما خطری نداشته باشند.

در آخر اگر شما هم به دنبال خرید بهترین اسباب بازی های دخترانه هستید، می توانید به وبسایت کودک پلاس یا شعبه های این فروشگاه در شهر شیراز مراجعه کرده و بهترین اسباب بازی با قیمت مناسب را خریداری کنید.

ارسال نظر