انواع ماشین کنترلی با قابلیت های مختلف (پرواز، شنا و غیره)

انواع ماشین کنترلی با قابلیت های مختلف (پرواز، شنا و غیره)
دنیای ماشین کنترلی بسیار وسیع و متنوع است. این اسباب بازی‌ها فقط مختص کودکان نیستند؛ بلکه بسیاری از آنها تا حدی تخصصی و حرفه‌ای هستند که بزرگسالان نیز شیفته آنها هستند!

کودکان به طور طبیعی کنجکاو هستند و استفاده از اسباب بازی‌های کنترلی، مخصوصا ماشین های اسباب بازی RC (Remote control)، فرصتی مناسب برای رشد خلاقیت آنهاست. علاوه بر ارتقاء رشد جسمانی، در حین بازی با اسباب بازی های RC ریاضی و فیزیک را نیز یاد خواهند گرفت. کودکانی که با اسباب بازی‌های RC بازی می‌کنند، فرصت‌های زیادی برای معاشرت با کودکان دیگر دارند. چرا که کودک می‌تواند با سایر همسن و سالان خود در پارک‌ها، زمین‌های ورزشی و پارکینگ آپارتمان‌ها مسابقه ماشین برگزار کنند و این امر به تقویت مهارت‌های ارتباطی آنها کمک زیادی خواهد کرد.

گستره ماشین های کنترلی فراتر از حد تصور اکثر افراد است. ماشین‌های کنترلی قابلیت‌های مختلفی مثل مسابقه دادن، سرعت بالا، حرکت روی سطوح ناهمواری مثل تپه‌های شنی و صخره کوه‌ها، تولید دود از اگزوز و حتی آب پاشیدن، پرواز و شنا کردن دارند که در این مقاله به برررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

انواع ماشین های کنترلی با قابلیت های خاص

هر چه که به جلو میرویم استفاده از علم و در زمینه های مختلف و در صنایع مختلف بیشتر و بیشتر می شود و ما هر روز شاهد طراحی و تولید وسایل و ابزار های جدیتر و خلاقانه تری می شویم. در این بین اسباب بازی ها نیز هر روز در نمونه های خلاقانه تر و عجیب و غریب تری تولید می شوند.

1- ماشین های کنترلی پروازی

ماشین های کنترلی با قابلیت پرواز، بدون شک یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین اسباب بازی‌های RC هستند. همانطور که از نام آنها نیز مشخص است، علاوه‌بر قابلیت حرکت روی زمین، می‌توانند پرواز کنند. در ضمن برای اینکه قابلیت پرواز داشته باشند، معمولا قطعاتی مثل پره، بال، موتور مخصوص پرواز و سایر قطعات لازم برای پرواز کردن هستند.

این ماشین‌ها رویای کودکان برای پرواز را محقق می‌کنند و علاوه بر اینکه به عنوان یک خودرو قابلیت حرکت روی زمین را دارند، قابل به پرواز در آمدن مانند یک پهپاد یا هلیکوپتر را دارند.

آنها به عنوان یک سرگرمی عالی و یک اسباب بازی فضای باز محبوب برای تمام رده‌های سنی، فارغ از جنسیت خاصی هستند. لازم به ذکر است که استفاده از ماشین های کنترلی پروازی نیازمند مهارت بیشتری نسبت به سایر اسباب بازی های کنترلی است و به همان اندازه به دقت و مراقبت بیشتری نیاز دارد.

چه ماشین کنترلی مناسب من است؟

2- ماشین های کنترلی شناور و ضد آب (قابل حرکت روی آب و روزهای بارانی)

یکی از انواع ماشین های RC، ماشین های کنترلی ای هستند که ویژگی اصلی آنها ضد آب بودنشان است. طبیعتا این ماشین ها برای حرکت درآب، شنا و یا حرکت در روزهای بارانی تولید شده‌اند و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. این ماشین ها آرزوی دیرینه کودکان برای داشتن یک اسباب بازی شناور روی آب را براورده کرده‌اند.

ماشین کنترلی آب و خاک EXTREME:

این ماشین ها ضد آب بوده و قابلیت حرکت در بر روی شن و ماسه سواحل، کویر و داخل استخر یا دریاچه را دارند. برخی به ماشین‌های کنترلی اکستریم که قابلیت حرکت روی آب و هم روی خشکی را دارند، ماشین کنترلی دوزیست می‌گویند.

از مهمترین ویژگی‌های ماشین های کنترلی اکستریم می‌توان به وزن بسیار کم و در عین حال موتور فوق قوی و لاستیک‌های بزرگ اشاره کرد. لازم به ذکر است که این ماشین‌ها از نظر مشخصه ضد ضربه بودن، در میان سایر ماشین‌های کنترلی، حرف اول را می‌زنند.

an-overview-of-control-machines-with-different-capabilities-flying-swimming-etc

یکی از پرطرفدارترین ماشین های اسباب بازی شناور، ماشین اسباب بازی آبی و خاکی لاستیک بادی مدل 935 است. اگر به دنبال یک ماشین کنترلی شناور با سرعت و شتاب بالا هستید، این محصول را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

3- ماشین کنترلی تیر پرتاب کن

یکی از انواع ماشین های اسباب بازی محبوب بازار، ماشین کنترلی با قابلیت پرتاب تیر است. این ماشین‌ها در انواع مختلفی تولید شده‌اند و تیرهایی که پرتاپ می‌کنند معمولا ژله‌ای، اسفنجی و ساچمه‌ای هستند.

از محبوب‌ترین مدل‌های ماشین کنترل از راه دور با قابلیت پرتاب تیر می‌توان به تانک کنترلی تیر پرتاب کن و ماشین آفرود کنترلی و شارژی تیر پرتاب کن و وانت کنترلی اسباب بازی با قابلیت پرتاب تیر اشاره کرد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند.

4- ماشین کنترلی دوربین دار

همیشه رویای کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان، ثبت لحظه‌های شادی است. به همین دلیل انواع اسباب بازی های دوربین دار برای تحقق این رویای دیرینه طراحی و تولید شده‌اند. ماشین های کنترلی دوربینی یکی از این اسباب بازی هاست. داشتن دوربین بیشتر در ماشین های کنترلی آفرودی مشاهده می‌شود تا کاربر بتواند از لحظات حرکت ماشین در مسافت مورد نظر، تصویربرداری کند.

ماشین آفرود کنترلی دوربین دار جزو بهترین های بازار اسباب بازی است

از محبوب‌ترین ماشین‌های RC دوربین دار می‌توان به ماشین آفرود کنترلی دوربین دار مدل LH-C050C-1 اشاره کرد. یک ماشین جذاب برای گروه سنی بالای 8 سال است که ضمن ثبت تصاویر (حین حرکت ماشین)، به تقویت دقت و تمرکز کودکان و نوجوانان کمک زیادی می‌کند.

5- ماشین کنترلی تبدیل شونده(ترانسفورمرز کنترلی)

همه ما شیفته وسایل چندکاره هستیم، کودکان نیز از این موضوع مستثنی نیستند و عاشق اسباب بازی‌های چندکاره و تبدیل شونده هستند. در حقیقت با خرید چنین اسباب بازی‌هایی برای کودکان، با یک تیر دو نشان زده‌اید و کودک صاحب دو اسباب بازی با دو قابلیت متفاوت شده است.

ماشین های کنترلی تبدیل شونده نیز جزو چنین اسباب بازی‌هایی هستند. این ماشین‌ها معمولا به وسایل مختلفی تبدیل می‌شوند. مثل:

  • اسباب بازی ماشین کنترلی تبدیل شونده به ربات

  • ماشین کنترلی تبدیل شونده به هواپیما

  • ماشین کنترلی تبدیل شونده به دایناسور

6- ماشین کنترلی با قابلیت دود کردن( حباب ساز، آب پاش)

گاهی هر چقدر بازی کودکان به واقعیت نزدیک‌تر باشد و جزئیات در آن بیشتر رعایت شود، لذت کودکان دو چندان می‌شود. مثلا چه چیزی جذاب‌تر از اینکه یک ماشین اسباب بازی کنترلی طوری طراحی شده باشد که از اگزوزش دود بیرون بیاید؟ پس ماشین های کنترلی متنوعی در بازار موجود هستند که قابلیت‌های مختلفی مثل دودزایی، ساخت حباب و آب پاشی دارند.مثل:

  • ماشین کنترلی دودزا:

 که با لمس یکی از دکمه‌های ریموت کنترل، از اگزوز ماشین دود خارج می‌شود.

مثل ماشين كنترلی و شارژی چرخ دنده ای دودزا مدل 59-999 که جزو بهترین‌های بازار است.

  • ماشین کنترلی آب پاش:

 مثل انواع ماشین آتش نشانی کنترلی آب پاش که تجربه یک عملیات آتش نشانی را برای کودکان واقعی‌تر می‌کند.

  • ماشین کنترلی حباب ساز:

 همه کودکان شیفته حباب ساختن هستند،مخصوصا ساخت حباب در فضای باز و انعکاس نور خورشید در آن! ماشین کنترلی چرخ کپسولی(حباب ساز و دودزا) مدل Sy056A از بهترین مدلهای بازار است که مناسب گروه سنی بالای 6 سال است و چرخ‌های چراغ دار آن جذابیت محصول را بیشتر کرده‌اند.

ماشین های کنترلی با قابلیت های عجیب و غریب

در این قسمت دیگر ماشین های کنترلی اسباب بازی‌ای که قابلیت‌های ویژه‌ای دارند را معرفی کرده‌ایم.

1- ماشین کنترلی با قابلیت بالا رفتن از پله:

چرخ‌ها و موتور این ماشین‌ها طوری طراحی شده است که قابلیت بالا رفتن و حتی پایین آمدن از پله را نیز دارند. به همین دلیل است که به آنها ماشین کنترلی پله نورد می‌گویند.

2- ماشین کنترلی دو طرفه:

ماشین های کنترلی با قابلیت حرکت روی دو طرف نیز همانطور که از نامش مشخص است بر روی هر دو طرف قابل حرکت است.

3- ماشین های کنترلی با کنترلر مچی یا ساعتی:

کنترل و هدایت ماشین های کنترلی از راه‌های مختلفی صورت می‌گیرد. مثل ماشین کنترلی ساعتی، ماشین کنترلی کنترل دستی، ماشین کنترلی با ریموت مچی، ماشین کنترلی انگشتی و ماشین کنترلی با حرکت دست.

4- ماشین کنترلی کمر شکن:

این ماشین‌‍ ها برای اینکه بتوانند از موانع مختلف عبور کنند، چرخ‌های خود را تغییر زاویه می‌دهند و با تغییر شکل قادر به تغییر ارتفاع خود برای عبور از موانع هستند.

ماشین کنترلی کمرشکن با کنترلر مچی
ماشین کنترلی کمر شکن با دو کنترل(کنترلر مچی و عادی)

ماشین کمر شکن کنترلی اسباب بازی مدل LH-C048-3 یکی از پرفروش‌ترین‌های بازار است.

5- ماشین کنترلی چرخ کپسولی یا غلطکی

چرخ های این ماشین ها متفاوت از چرخ های معمولی هست و به چرخ های غلطکی یا کپسولی معروف است.

ماشین کنترلی دودکن را با قیمت قبل از این لینک سفارش دهید

ماشین هایی که به این چرخ ها مجهز هستند قابلیت های زیادی دارند و انعطاف پذیری بیشتری در حرکت به اطراف دارند.

6- ماشین کنترلی چرخ بازشو

7- ماشین کنترلی پشتک زن

این ماشینها که به ماشین کنترلی ملق زن نیز مشهورند، قادر به ملق زدن هستند.

8- ماشین کنترلی های شش چرخ

این ماشین‌ها به دلیل دارا بودن شش چرخ، قادر به طی کردن مسافت‌ها ناهموار، با سرعت سریع است. ماشین های شش چرخ معمولا از نوع ماشین های آفرودی هستند و در سایز های متنوعی نیز تولید می شوند.

9- ماشین دیواری کنترلی

این ماشین‌ها که یکی از مدل‌های ماشین کنترلی هستند، با نام ماشین دیواررو نیز مشهورند و قادر به حرکت روی سطوحی مثل دیوار، سقف و حتی شیشه‌اند.

  10- ماشین کنترل لیزری

این ماشین‌ها معمولا با یک دستگاه ریموت لیزری هدایت می‌شوند، به شکلی که با نور لیزر ریموت کنترل مخصوصشان حرکت می‌کنند.

نتیجه گیری

با توجه به تنوع بالای ماشین های کنترلی ای که در بازار موجوداند، طبیعی است که برای خرید و انتخاب این ماشین‌ها کمی سردرگم شوید. 

یکی از محبوب ترین اسباب بازی های بازار، ماشین کنترلی دوودزا است

یکی از نکاتی که قبل از اقدام به خرید ماشین کنترلی باید به آن توجه کنید، قابلیت های مختلف این ماشین ها و توجه به خواست و سلیقه شماست. نکته دوم توجه به قیمت است. قاعدتا قیمت ماشین کنترلی رابطه مستقیمی با قابلیت های آن دارد و هر چقدر قابلیت های یک ماشین بیشتر و خاص‌تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. و سومین و مهمترین نکته توجه به تجربه و توانایی های شما است، تا جای ممکن سعی کنید ابتدا ماشین های کنترلی ساده را تهیه کرده و با بالا رفتن تجربه و مهارت، به سراغ ماشین های خاص و عجیب و غریب بروید. فروشگاه اسباب بازی کودک پلاس با تنوعی بی نظیر از ماشین های کنترلی و انواع اسباب بازی پسرانه در خدمت شماست.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)