راهنمای خرید بهترین ماشین های کنترلی مسابقه ای

راهنمای خرید بهترین ماشین های کنترلی مسابقه ای
مسابقات ماشین کنترلی بسیار متنوع هستند و برای شرکت در هر کدام از آنها نیازمند داشتن ماشین کنترلی مناسب آن مسابقه هستید. مثلا مسابقات ماشین کنترلی آفرودی نیازمند داشتن یک ماشین آرسی با شاسی بلند و قدرتمند هستند.

مسابقات ماشین کنترلی طی چند دهه اخیر در جهان و حتی در کشورمان ایران با استقبال بی نظیری رو به رو شده‌اند و طرفداران زیادی را در تمام رده‌های سنی به خود اختصاص داده‌اند. این مسابقات در دو نوع آفرود و آنرود و با ماشین‌های آرسی مختلفی برگزار می‌شوند. کنترل ماشین‌های کنترلی RC یک سرگرمی فوق العاده برای سرگرم کردن و فعال نگه داشتن فرزندان شما و در عین آموزش مهارت‌های ضروری زندگی به آنهاست است.

مسابقه دادن با آرسی‌ها نه تنها سرگرم کننده است، بلکه می‌تواند و به فرزندان شما بیاموزد که چگونه به عنوان یک تیم با هم کار کنند، چگونه برای برنده شدن استراتژی داشته باشند و به صورت سالم با دیگران رقابت کنند. در صورتی که خود و یا فرزندانتان به دنبال شرکت در مسابقات ماشین کنترلی هستید، باید یک سری دستورالعمل‌های لازم را رعایت کنید و حتی بهترین ماشین کنترلی مسابقه ای را انتخاب نمایید.

مسابقه ماشین کنترلی

اکنون که قصد دارید تا برای مسابقه دادن آماده شوید، زمان آن رسیده است که به فراهم کردن ماشین مناسب مسابقه فکر کنید. در حالی که شانس مطمئناً در نتیجه یک مسابقه نقش دارد؛ اما مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش شانس پیروزی خود انجام دهید. قبل از آنکه درمورد موضوع اصلی صحبت کنیم، ابتدا توضیح کوتاهی درباره انواع مسابقات ماشین کنترلی داشته باشینم.

 • مسابقات Short course RC racing: در این نوع مسابقات رقبا برای تکمیل بیشترین دور در کمترین زمان به رقابت می‌پردازند. برنده مسابقه با توجه به اینکه چه کسی بیشترین دور را در زمان تعیین شده تکمیل می‌کند تعیین می‌شود، نه اینکه چه کسی زودتر از خط پایان عبور کند.
 • مسابقات ماشین کنترلی آنرود: در این نوع مسابقات آن هدف این است که با بیشترین سرعت ممکن حرکت کنید. افرادی که به دنبال دستیابی به حداکثر سرعت بالا هستند، مسابقات آرسی آنرود را انتخاب می‌کنند.
  ماشین‌های مسابقه‌ای RC آنرود می‌توانند در یک مسیر نسبتا طولانی به سرعتی حدود 104 کیلومتر در ساعت برسند.
 • مسابقات ماشین کنترلی درگ drag: مسابقات درگ ریسینگ RC معمولا روی سطوحی برگزار می شوند که یک خیابان معمولی را شبیه سازی می‌کند. به عبارتی مسابقه درگ دو لاین صورت می‌گیرد و طول ثابتی دارد.
 • مسابقات ماشین کنترلی دریفت: در این مسابقات نیز بازیکنی که بهترین و دقیق‌ترین دریفت‌ها را بشکد برنده مسابقه می‌شود. پس طبیعتا دریفت‌های حرفه‌ای به ماشین کنترلی‌ای نیاز دارند که بسیار قابل تنظیم باشد. آنها باید بتوانند سیستم تعلیق، فرمان و قدرت خود را تنظیم کنند تا ماشین خود را در مدارهای مختلفی تنظیم کنند.

برای شروع مسابقه RC، ابتدا باید یک کلاس مسابقه محبوب را انتخاب کنید. اینجاست که میتوانید روی مهارتهای خود کار کنید و یاد بگیرید که چگونه باید به بهترین مسابقه تبدیل شوید.

ماشین کنترلی مناسب مسابقات Short course RC racing

پس از آن، شما باید بهترین ماشین کنترلی مسابقه ای را با بهترین ویژگی‌ها، از باتری گرفته تا سیستم تعلیق و تیونینگ و موتور انتخاب کنید.
همچنین، سعی کنید که فرمت روز پیست را بهتر بشناسید تا هنگام مسابقه از قوانین و مقررات آگاه شوید. در ضمن مطمئن شوید که قبل از برگزاری مسابقه، هزینه مسابقه و عضویت در باشگاه را به طور کامل پرداخت کرده باشید.

پیشنهاد مطالعه: 


برای شرکت در مسابقات، به فرستنده و تجهیزات رادیویی نیاز دارید زیرا به شما کمک می‌کنند زمان دور خود را ببینید. شما همچنین به ابزار، لاستیک و لوازم یدکی RC Racing نیاز دارید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام شروع مسابقات اتومبیلرانی RC خود به خاطر داشته باشید:

بهترین ماشین کنترلی مسابقه ای

تجربه کردن اولین مسابقات اتومبیل رانی RC در ابتدا می‌تواند کمی سخت و دغدغه آفرین باشد. به احتمال زیاد خود را زیر سوال خواهید برد و استرس زیادی را متحمل می‌شود. سوالات و ابهامات زیادی در ذهنتان شکل می‌گیرد؛ مثلا بهترین نوع موتور کدام است، به چه چیزی نیاز دارم و برای تامین قطعات لازم کجا باید بروم. تیم تخصصی کودک پلاس می‌داند که هیچ چیز به اندازه هیجان مسابقه اول شما نیست، بنابراین ما این راهنمای مفید را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم در بهترین مسیر حرکت قرار بگیرید.

مسابقات ماشین کنترلی دریفت یکی از بهترین ماشین های آرسی برای مسابقات آرسی دریفتی است

انتخاب ماشین RC مناسب برای داشتن بهترین عملکرد در پیست مسابقات، برای شما ضروری است، زیرا مدل‌های مختلفی از ماشین کنترلی برای پیمایش سطوح مختلف وجود دارند. با این حال، اگر در حال خواندن این راهنما هستید، فرض می‌کنیم که شما یک وسیله نقلیه ایده‌آل برای آسفالت می‌خواهید (مسابقات آنرود)، بنابراین تمرکز ما در اینجاست.

مسابقات پیست در میان علاقه مندان بسیار محبوب هستند. ماشین مخصوص مسابقات جاده‌ای باید در مسیر سبک، سریع و چابک باشد. برعکس اگرچه انتخاب یک ماشین کنترلی بزرگ و سنگین بادوام‌تر خواهد بود اما عملکرد را قربانی می‌کنید. 

انتخاب بهترین ماشین مسابقه ای از نظر موتور

کدام نوع موتور ماشین کنترلی برای شروع شرکت در مسابقات مناسب شماست؟ موتورهای الکتریکی و نیترو رایج‌ترین انواع موتور هستند و تفاوت‌های زیادی با هم دارند.

ماشین های کنترلی به دلیل سر و صدایی که شبیه ماشین‌های واقعی دارند، تعقیب و گریز هیجان انگیز و دودی که تولید می‌کنند، در بین علاقه مندان بسیار محبوب هستند. اما سوخت نیترو که این خودروها با آن کار می‌کنند به سختی تهیه می‌شود، خرید آن گران است و پسماندهایی در موتور باقی می‌گذارد که پس از هر بار کار کردن نیاز به تمیز کردن کامل دارد. 

برای سفارش Xinlehong-9118، وارد لینک شوید

ماشین‌های کنترلی الکتریکی توسط یک موتور باتری‌دار و یک ESC (کنترل کننده سرعت الکتریکی) تغذیه می‌شوند. این موتورها از نظر طراحی ساده هستند و تنها شامل دو جزء اصلی و یک منبع انرژی هستند.

ماشین های برقی RC سریع و بی صدا هستند و نیاز به تعمیر و تمیزکاری کمتری دارند. آرسی‌های الکتریکی برای افرادی که تازه وارد دنیای آرسی شده‌اند، بسیار ایده آل هستند. ولی عمر باتری آنها محدود و تعویض پرهزینه باتری، اصلی‌ترین ایراد این ماشین‌ها است.

مقیاس (اسکیل) ماشین کنترلی

مقیاس یا اسکیل scale یکی از اصطلاحات متداول مسابقات ماشین کنترلی است، 

مقیاس مدل شما به این معنی است که در مقایسه با یک نمونه واقعی چقدر کوچکتر است. رایج‌ترین اندازه برای مسابقه 1:10 یا 1:8 است. اگرجه 1:8 بزرگتر از 1:10 است، اما به یاد داشته باشید، اندازه لزوما به معنای عملکرد بهتر نیست. به بیانی ساده‌تر، مقیاس تعیین می‌کند که ماشین RC شما در مقایسه با یک نمونه واقعی چند برابر کوچکتر است. برای مثال، یک ماشین تور در مقیاس 1/10 10 برابر کوچکتر از یک ماشین در دنیای واقعی است. بنابراین، مقیاس 1/8 بزرگتر از 1/10 خواهد بود.

 Xinlehong-9119 را از این لینک با قیمت قدیم سفارش دهید

شما به ماشین آرسی‌‌ای نیاز دارید که در حین مسابقه براحتی بتوانند حرکت کند، از بین دیگر ماشین‌ها سبقت بگیرد!

هزینه شرکت در مسابقات ماشین کنترلی

یکی از سوالاتی که حتما برای شما هم پیش آمده این سوال است که آیا شرکت در مسابقات اتومبیلرانی RC گران است؟ پاسخ کوتاه و ساده این است که بستگی به شما و تعهد شما به وسیله نقلیه‌تان دارد.

اگر به مسابقه دادن ادامه دهید؛ پس همیشه باید تایرهای نو بخرید. هرچه ماشین بزرگتر باشد، هزینه‌ها بیشتر هستند. ماشین‌های کنترلی بزرگتر معمولاً از نظر تعویض قطعات یدکی و لاستیک گرانتر هستند. خرید خودروهای کوچک ارزان‌تر است و قطعات نیز اغلب ارزان‌تر هستند. طبیعتا قیمت لاستیک‌های باگی 1/10 با لاستیک های 1/5 هزینه متفاوت است.

ماشین مسابقه ای کنترلی سرعتی Xinlehong-9118 یکی از بهترین پیشنهادات ما به شما، برای شرکت در مسابقات ماشین کنترلی در ایران است.

اگر در مسابقات ماشین کنترلی بیشتر شرکت کنید، به مرور زمان تایرهای زیادی مصرف خواهید کرد. نوع سطح پیستی که برای مسابقه انتخاب می‌کنید نیز می‌تواند بر میزان سایش لاستیک تأثیر بگذارد.

هنگامی که برای اولین بار این سرگرمی را شروع می‌کنید، احتمال شکستن قطعات و تعویض آنها نیز بیشتر است، اما با بهبود مهارت‌های شما، این هزینه‌ها کاهش می‌یابند. همچنین شایان ذکر است که حق عضویت و هزینه‌های مسابقات را نیز باید در نظر بگیرید.

مسابقات ماشین کنترلی درگ drag در کل دنیا مشهور هستند

در مورد انتخاب ماشین کنترلی نیز این نکته لازم به ذکر است که مسابقه با ماشین کنترلی بنزینی و نیترو هزینه بیشتری دارد. زیرا ماشین‌های نیترو برای راه اندازی، نگهداری و تمیز کردن گران‌تر هستند، بنابراین هنگام انتخاب وسیله نقلیه آرسی خود به این موضوع توجه کنید. پس اگر به دنبال ماشین کنترلی مسابقه ای ارزان هستید، بهتر است آرسی‌های الکتریکی را انتخاب نمایید.

هزینه مسابقه: اکثر باشگاه‌ها برای پوشش اجاره و هزینه‌های زمین‌هایی که باشگاه اتومبیلرانی در آن است، از شرکت کنندگان هزینه مسابقه را دریافت می‌کنند. هزینه کامپیوتر و نرم افزار مسابقه، برق و سایر امکانات باشگاه از طریق هزینه مسابقه پرداخت می‌شود.این هزینه‌ها از باشگاهی به باشگاه دیگر متفاوت هستند، بنابراین قبل از هر چیز درباره هزینه ثبت نام در مسابقه، اطلاعات لازم را کسب کنید.

اگر به دنبال شرکت در مسابقه ماشین کنترلی سرعتی هستید، پیشنهاد ما به شما ماشین مسابقه ای کنترلی سرعتی Xinlehong-9119 است. این ماشین در دو رنگ نارنجی و آبی تولید شده است، برد ریموت کنترل آن حدود 80 متر و سرعت آن نیز 28 کیلومتر بر ساعت است.

تجهیز بهترین ماشین کنترلی مسابقه 

برای حضور در مسابقات ماشین کنترلی، جدای از داشتن یک ماشین کنترلی مسابقه ای حرفه ای، نیازمند فراهم کردن چیزهای دیگری نیز خواهید شد. پس قبل از حضور در پیست مسابقه، از داشتن این اقلام اطمینان حاصل کنید.

 1. قطعات یدکی
 2. تایرها: تایر یدکی مناسب برای سطحی که قرار است روی آن مسابقه دهید.
 3. سوخت 
 4. پک باتری‌ها: در حالت ایده آل دو یا چند بسته باتری
 5. یک ترانسپوندر (برای زمان بندی)
 6. راهی مناسب برای شارژ باتری

لاستیک‌ها همانند موتور ماشین، جزو قسمت‌های مهم ماشین کنترلی هستند که تاثیر مستقیمی در میزان موفقیت شما در مسابقه خواهند داشت. بهتر است لاستیک‌های نرم را انتخاب کنید. 

باتری نیز یکی از مهمترین قسمت‌های ماشین آرسی و به عبارتی قلب تپنده آن است. قدرت حرکت ماشین‌های کنترلی الکتریکی RC توسط باتری‌ها تامین می‌شود. هنگامی که به درستی از آنها مراقبت شود، حداکثر قدرت را تولید می‌کنند و زمان کار طولانی‌تری دارند.

بهتر است که باتری‌های خود را شب قبل از مسابقه شارژ کنید. اگر در حال مسابقه دادن با یک وسیله نقلیه الکتریکی هستید، یک باتری اضافی شارژ کنید تا زمانی که به پیست رسیدید، پس از ثبت نام، آماده انجام چند حرکت تمرینی باشید.

قطعات ماشین آرسی خود را در صورت لزوم به درستی روغن کاری کنید و از روان بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

سوالات متداول ماشین کنترلی مخصوص مسابقات
انواع مسابقات ماشین کنترلی
Short course RC racing مسابقات ماشین کنترلی آنرود مسابقات ماشین کنترلی درگ drag مسابقات ماشین کنترلی دریفت
در این نوع مسابقات آن هدف این است که با بیشترین سرعت ممکن حرکت کنید. افرادی که به دنبال دستیابی به حداکثر سرعت بالا هستند، مسابقات آرسی آنرود را انتخاب می‌کنند.
در این مسابقات نیز بازیکنی که بهترین و دقیق‌ترین دریفت‌ها را بشکد برنده مسابقه می‌شود. پس طبیعتا دریفت‌های حرفه‌ای به ماشین کنترلی‌ای نیاز دارند که بسیار قابل تنظیم باشد.
ماشین مسابقه ای کنترلی سرعتی Xinlehong-9119

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)